Szakrális Egyiptomi Olajok – az Istenek Illata
Az ISTENEK ILLATA…
Így nevezték az Ősi Egyiptomban a füstölőket és illóolajokat, amiket már sokezer évvel ezelőtt is használtak Egyiptom Templomaiban, és a mindennapi életben is.
Szakrális Egyiptomi Olajok illatával (is) tovább adjuk Kemet kódjait.
Szakrális Egyiptomi olajaink az Ősi Templomok vezetése által születnek, és a Templomok terében energetizáljuk őket!
Szakrális Egyiptomi Olajok az Ősi Egyiptomban
Kemet – az ókori Egyiptom – a gyönyörű illatok, a szépség, a szerelem és a varázslat földje. Kemet a szépség energiáját rejti magában, mindig nagyon fontos volt, hogy azok is részt vegyenek szépségében, akik életüket ezzel a gyönyörű országgal kötik össze
Az írásos beszámolók azt mutatják, hogy az ókori egyiptomi városok lakói az illatok megannyi változatát tapasztalták. Az ókori egyiptomiak gyakran lélegezték be a tömjén, a fák, a virágok és más növények aromáját. A kedvező időjárási viszonyok miatt a vadonban és a termőföldeken a termények és növények sokoldalúan felhasználhatók voltak. Minél finomabb volt a növény és az illata, annál magasabb lett a belőle nyert olaj értéke.
Az illatos olaj az istenihez kapcsolódó tárgy és a luxus tárgya volt. A nemesség, az uralkodó osztály, a fáraók, és az Istenek birtokában volt.
Az olajok fontos szerepet játszottak az ókori egyiptomi mitológiában.
A tisztasági rituálék közé tartoztak az olajok, valamint a kozmetikumok, az élelmiszerek, a ruházat és egyéb felajánlások az Istenségnek. Így azok, akik illatos parfümöt viseltek, ezzel is kifejezték rangjukat a társadalomban, illetve az Istenséghez való közelségüket.
Szakrális Egyiptomi Olajok – Nefertum mítosza
A Kék Lótusz Egyiptom első és legszentebb illata volt, Nefertum mítosza kapcsolódik hozzá. Nefertem, a Neteruk – az ISTENI EGY aspektusai – egyike, hozzá kapcsolódik az egyik legszebb teremtés mítosz. Nefertumot olyan emberként ábrázolták, aki lótuszvirágot tart a feje fölött, és néha úgy jelenik meg, mint egy csillogó újszülött a nyitott lótuszból.
A Kék Lótusz illata felemeli a lelket és a testet, megmozgatja az emberi test összes energiaközpontját. A mítosz szerint Nefertum, aki a Kék Lótusz szétaradó illata, a Kék Lótusz illatából teremtette a Látható Világot.
Az Ősi Egyiptomiak azt tartották, hogy a szaglás és annak központjai az agyban, az első érzékszerv, ami működik a teremtés óta. Ez azóta bizonyítást is nyert, hiszen az első érzék, amely egy újszülöttben működni kezd, az a szaglás. A csecsemő az édesanyjával való találkozás pillanatában a szaglása vezetése által tudja a szoptatás helyét, anélkül, hogy azt látná.
Szakrális Egyiptomi Olajok történelme
Az Egyiptomi Óbirodalomból (i.e. 27-22. sz.) vannak bizonyítékok arra, hogy a Királyok szakembereket alkalmaztak az olajaik és kenőcseik elkészítésére. Az olajokat és kenőcsöket speciális kamrákban tárolták. Ezeknek a kamráknak a falára a kenőcsök elkészítési folyamatát és bizonyos olajrecepteket ábrázoló mintákat, írásokat véstek.
Kr.e. 2000 és 1500 között rengeteg régészeti bizonyíték van arra vonatkozóan, hogy az ókori egyiptomi városokban illatos olajos tégelyeket hordtak.
Az 1500-as évektől kezdődően az olajok a mükénéiekkel folytatott kereskedelem részévé váltak. A kenőcsöket és illatos parfümöket tartalmazó tégelyeket a kereskedelmi hajókon vitték körbe a Földközi-tengeren. Egyiptom az illóolajok lepárlási folyamatának szülőhelye.
Arisztotelész, az ókori görög filozófus volt az első, aki leírta a “desztillációs eljárás” alapjait. Az ezt követő évszázadokban pedig tovább ez tovább fejlődött. Az ókori görögök már sokkal kidolgozottabban írták le a növényeket, tulajdonságaikat. Majd, amikor ezek az írások átkerültek az arab kultúrába, ott sokkal szélesebb mértékben támaszkodtak a növények gyógyászati tulajdonságaira.
Úgy tűnik, hogy az olajok bonyolult felhasználása mindig is fontos szerepet játszott minden civilizációban. Ez alól a technológiai és tudományos vívmányokkal teli modern világunk sem kivétel. A szentség, amelyet az ókori Egyiptomban a természetes eredetű olajokhoz kapcsoltak, egyre inkább megbecsült és elismert értékeléssé válik ismét.
Szakrális Egyiptomi Olajok különböző használata az Ősi Egyiptomban:
Az Istenséghez, Neterukhoz kapcsolódó vallási rituálékhoz fűződő gyakorlatokon kívül, az ókori Egyiptomban az olajokat sok más célra is használták. A kozmetikumok és a sminkek ásványi eredetűek voltak. Ezenkívül a szakrális egyiptomi olajokat nagyon széleskörűen használták gyógyászati célokra, mint például az akácolajjal történő sebgyógyításra. Az ókori egyiptomiak megértették, hogy bizonyos olajok gyógyító és terápiás hatással bírnak a bőrön keresztül. Mint például a levendula illóolaj, amely oldja az idegfeszültséget és emeli használója erkölcseit. Ezenkívül az ókori egyiptomi költészet leírja az illatos olajok használatát a csábításhoz, valamint a szerelmesek közötti intim találkozásokhoz.
Szakrális Egyiptomi Olajok a feljegyzésekben:
Az olajok használata az ókori Egyiptomban civilizációjuk legkorábbi időszakára nyúlik vissza. Az első dinasztia régészeti ásatása során olyan temetkezési helyeket találtak, amelyekben parfümöket és kenőcsöket tároltak.
Hét szent olaj volt, ami nagyon fontos az örök életúthoz, nevüket a sírok falán és a koporsókon feljegyezték, jelezve fontosságukat: Setj-heb olaj, Heknu olaj, Seftj olaj, Nekhnem olaj, Tua olaj, Hatet hamu olaj, Tjehnu olaj.
Szakrális Egyiptomi Olajok születése Kriszta & Karim által:
Hogyan születnek a Szakrális Egyiptomi Olajaink?
Sosem tervezzük őket elmével. Megérkezik egy beslő hívás, hallom a születni vágyakozó Olaj nevét. Igent mondok rá, kapcsolódom az energiájával. Az Olaj megmutatja, hogy milyen alap olajből, vagy olajok keverékéből áll. Majd megkapjuk az információt, hogy Egyiptom melyik templomában, melyik szakrális helyén kell dolgoznunk az Olajjal és mikor…
A Láthatatlanból, Kemet Lelkéből érkező információk alapján elvisszünk egy nagyobb adagot alap-olajból az adott időpontban, az adott templomba és ott, továbbra is követve a vezetést az érkező rezgéseket az alap-olajba csatornázzuk.
Ez olykor rövidebb, máskor hosszabb folyamat. A Lemúria Olajjal például egy egész nyáron át dolgoztam a Földközi Tengernél, Egyiptom északi partján, ahol a Türkiz Tenger Lemúria dalát énekli. Az Alkímia Arany Olaja az Alkimista Szakrális Utazáson született, és a fő kódokat Akhenaten egykori Fény-Templomában kapta meg.
Ezekben a szakrális folyamatokban az alap-olaj áthangolódik arra a magas rezgésre, melyet a Szakrális Egyiptomi Olaj képviselni akar, és melynek érintésével, illatával mi is változni tudunk. Ez az ANYA ESZENCIA. Ennek az Anya Eszenciának a cseppeivel aktiváljuk a további alap olajokat, melyek így a hígítással még erősebben hordozzák a kapott kódokat.
Legmeglepőbb eddig a NUT OLAJ megszületése volt. Villámgyorsan történt. Lemúria Olajjal dolgoztunk, az asztalon mellettünk volt egy ritka, NUT Andara Piramis. Meglepődve tapasztaltuk, hogy a Lemúria türkizes kékje helyett megjelent egy mélyebb kék olaj. Ugyanazt a színt viselte, mint a Nut Andara Piramis és Nut éjszakai csillagpalástja. Azt hittük elrontottunk valamit, de az olaj egyértelműen jelezte, hogy ez nem így van és bemutatkozott NUT OLAJKÉNT. Éjjelre az így kapott Anya Eszenciát ott maradt Nut Piramisa mellett, és reggel az olaj elmondta, hogy milyen tulajdonságokkal rendelkezik, miben segít.