A szalafik egy teljesen extrém iszlám irányzatot képviselnek, ráadásul nagyon erőszakos módon. Nemrégiben például azzal az ötlettel álltak elő, hogy le kell takarni az ősi egyiptomi építményeket, mert egy rothadó kultúra maradványai. Eddig csak az internetes híradásokban és a televízióban láttam őket. Pár napja azonban találkoztam velük életnagyságban is, méghozzá a lakásomban.
Festetni szeretnék a kairói lakásban, és az egyik barátnőm szerzett nekem festőket. Szóval pár napja csengettek, kinyitottam az ajtót és ott állt a két emberke, akik mintha az egyik internetes cikk fényképéről léptek volna le. Néztem rájuk teljes megdöbbenéssel, hogy mit keresnek az ajtóm előtt, és közben az futott a fejemben, hogy most mi van, idejöttek elmondani, hogy hogy kell normálisan – mármint szerintük – felöltözködni. A portás, aki felkísérte őket szintén nem nagyon tudta hova tenni a mi kis csapatunkat, mert zavarodottan álldogált az ajtóban, nem tudta, hogy menjen-e vagy maradjon. Ők ébredtek hamarabb a zavarból, és nagy nehezen megértettem, hogy ők a festők.
Hát mit mondjak tanulságos volt figyelni magamat ebben a történésben. Hogy mennyire vezetnek ez előítéleteim, és az a kép, amit a híradásokból összeraktam magamban a szalafikról. Hogy majdnem be se engedtem őket, mert megjelent bennem a késztetés, hogy elzárkózzak tőlük. Mindaz, amit a szalafik képviselnek egy hitrendszer, nekem is van egy másik, ami az ő hitrendszerükkel nem tud mit kezdeni. De a hitrendszerek mögött emberek vannak és Lélek van. És lehet a hitrendszer helyett az emberrel összetalálkozni és Lélekből kapcsolódni. Vettem hát egy nagy levegőt, kilélegeztem az összes gondolatot, előítéletet, megnyitottam a szívemet és egy szeretetteljes térbe engedtem be a két szalafit. Kedvesek voltak, és a nyelvi nehézségek ellenére rövid idő alatt megbeszéltük a lakás új színeit.
Rengeteg olyan hitrendszerünk van, ami megakadályoz minket abban, hogy kapcsolódjunk egymással szeretetben, Lélekből. Sőt ezekért a hitrendszerekért még ölni is képesek vagyunk.
És annyira a védekezésre és támadásra vagyunk berendezkedve, hogy még a hozzánk közel álló személyeket is egy pillanat alatt betesszük egy felcímkézett fiókba, amikor valami olyat tesznek, ami nem tetszik nekünk.
Az egyik kairói barátnőm például stabilitás-mániás, ezért őt az a forradalom, ami engem lelkesít nagyon zavarja, félelmet kelt benne és elege van az egészből. Többször össze kaptunk már ezen, mert én pedig azt nem tudom feldolgozni, hogy hogyan számíthat többet a stabilitás, mint az, hogy embereket vernek, kínoznak és ölnek meg csak azért, mert békésen kiállnak az igazságért, ami sérti a hatalmat birtoklókat. A vitáink után az elmém azt mondja, hogy zárkózzam el tőle, és olyan erősen mondja ezt, hogy nagyon tudatosan oda kell figyelnem arra, hogy közben ne feledkezzem el arról a rengeteg alkalomról, amikor szeretetet osztottunk meg egymással. Hogy ne feledkezzem el arról, hogy ő az, aki mindig őszinte velem és mindig mellettem áll, ha baj van.
Megfigyelted már, hogy hányszor zárkózol bele sérelmekbe, és nézed azok szemüvegén át a hozzád közel állókat? Családtagokkal sokszor tesszük ezt. Egy hete test-teremtő workshopot tartottam, és az egyik lány arról beszélt nagyon zaklatottan, hogy mennyire idegesíti az anyukája, mert folyton azt mondogatja neki, hogy milyen kövér. Persze ez egyáltalán nem jó érzés. De biztosan mond egy csomó mást is az anyukája, de ő ezt már nem tudja észrevenni, mert annyira rosszul esik neki a „kövér-szöveg”. Megértem, de ezeknek a kis játszmáinknak akkor van vége, ha az egyik fél kilép belőle. És a kilépést mindig a szeretet hozza el.
Ha szeretnél változtatni a jelen pillanatban nehézséget okozó kapcsolódásokon, ha szeretnél kilépni a játszmából és visszaérkezni a szeretetbe akkor várlak Téged januári work-shopomon:
Gyógyítsd meg a Kapcsolatot!
2012. január 27. 18:00-22:00
„Azt gondoljuk, hogy sok különböző problémánk van, de valójában csak egy. A szeretet megtagadása az egyetlen probléma, és a szeretet magunkhoz ölelése a válasz. A szeretet minden kapcsolatunkat meggyógyítja…” (Marianne Williamson)
A work-shop részvételi díja 5 500 Ft. KEDVEZMÉNY! Te részvételi díjad csak 3500Ft, ha december 31-ig bejelentkezel és benne vagy a következő 10-ben!
A részletekhez és jelentkezéshez ide kattints!
Ha a link nem lenne kattintható, akkor ezt másold a böngésződ címsorába:
http://www.vereskriszta.com/work-shopok/gyogyitsd-meg-a-kapcsolatot/
Volt már olyan eset is az életemben, amikor azt éltem meg, hogy a nem kívánom a szinte napi közelséget valakivel, mert a kapcsolódásunk dinamikájához nincsen kedvem. Régebben ezt másképpen éltem volna meg. Megpróbáltam volna vele megláttatni, hogy hogyan csinálhatná másképpen azt, amihez nekem nincsen kedvem. Ma már nem fogom, elfogadom, hogy ő ilyen, a napi kapcsolatot nem választom, de szeretet van a szívemben irányába és bármikor, amikor találkozunk, szeretettel ölelem át.
Az élet alaptermészete a változás. Változnak a kapcsolódásaink, élethelyzeteink, minden. És mi akkor vagyunk jól ezekben a változásokban, ha nem terheljük magunkat nehezteléssel, hanem megmaradunk a szeretetben.
A decemberi ÚjHold éppen Karácsony napjára esik, szép lehetőség ez arra, hogy meghozzuk a döntést a szeretetben gyökerező, és a szeretetből kibomló kapcsolódások és élet mellett. A karácsonyi ÚjHold szeretet-energiájában indítom újra az Online Elengedés Kurzust, aminek eszköztárával kiléphetsz a múlt ismétlődéseiből, a bántó mintázatokból, a beszűkítő előítéletekből és átléphetsz a szeretetbe. December 19-ig te határozod meg a részvételi díjat!:
ELENGEDEM, MEGENGEDEM, BEENGEDEM – Online Kurzus Veres Krisztával
öthetes gyakorlati kurzus, hogy el tudd engedni a régit, és be tudd engedni az újat
indul: december 24-én, a Karácsonyi ÚjHold szeretet-energiájában
ALAP CSOMAG: 5 elengedés meditációs hanganyag * 5 tanítás a megengedésről * 5 beengedés gyakorlat
Az ALAP-CSOMAG részvételi díja: 6600Ft. AJÁNDÉK! Az alap-csomagot, most azon az áron rendelheted meg, amit 4000Ft és 6600Ft között jó szívvel ki tudsz fizetni! Ehhez csak annyit kell tenned, hogy részvételi szándékodat december 19. éjfélig jelzed!
ÚJ! Az alap-csomagot kiegészítő Karácsonyt megszentelő meditációt és az Új Évet megáldó rituális gyakorlatot kedvezményes (2000Ft) áron rendelheted meg! A CSOMAGOT KÜLÖN IS MEGRENDELHETED!
A részletekhez és jelentkezéshez ide kattints!
Ha a link nem lenne kattintható, akkor ezt másold a böngésződ címsorába:
http://www.vereskriszta.com/online-kurzusok/elengedes-kurzus/
Ehhez a bejegyzéshez a honlapomon hozzá is szólhatsz. Bármelyikhez! És örülök, ha megosztod velem a gondolataidat.
Szeretettel,
Veres Kriszta
Nem egyszerű az út, amíg felfedezzük, hogy a különféle hitrendszerek mennyire hasonlítanak egymásra – akkor azonban az emberek többsége azt mondja: “rendben, de ez a merev, extrém kerettörténet a sok szabállyal olyasvalami, amit én már rég kinőttem, szabadon szárnyalok”. Nos, én nem hinném, hogy ez fejlettség kérdése: rengeteg ember számára óriási, mély és bensőséges spirituális revelációkhoz vezet az, ahogyan hite szerint külsőségeken alapuló szabályokat követ. Újra s újra igyekszem elmagyarázni másoknak, hogy egy hívő muszlim nő például nem azért takarja el az awrah-t, vagyis a haját és a nyakát, mert bárki erre kényszeríti, hanem mert 1. a Teremtőjének akar megfelelni elsősorban, aki hite szerint ezt kérte tőle; 2. elzárkózik attól a világtól, amelyben a nő szextárgyként szerepel és fizikai vonzalom alapján mérettetik meg; 3. a külsőségek helyett a belső értékekre kíván fókuszálni; 4. állandó emlékeztetést akar kapni a csoportidentitásról, ami őt erősíti. Ezt persze kevesen értik meg azok közül, akik számára egyszerűbb a fekete-fehér világ, amelyben “haladók” és “begyöpösödöttek”, “elnyomottak” és “szabadok” mérkőznek meg egymással. A miénktől eltérő utak, hitek gyönyörű és valódi szeretetet és egységet tudnak hozni… az pedig már egy teljesen más kérdés, amikor a hitet egy-egy hatalmi játszma zászlajára fűzik vagy éppen – a másik oldalon – bűnbakká teszik.
Én is beszélgettem egy szalafi lánnyal, aki azt mondta, szeretné, ha sharia törvény lenne Amerikában is: mert akkor nem törne össze millió szív szerelmi csalódásban, nem halna meg senki alkohol okozta betegség szövődményeiben vagy drogtúladagolásban, nem lennének gyilkosságok, rablások, betörések, nem nőnének fel gyerekek csonka családokban, tisztelnék a gyerekek az időseket, mindenki családban élne… satöbbi, satöbbi. Rendben, mondtam erre én, felfogom, hogy egy hitrendszer szabályai segíthetik a társadalmat, ugyanakkor az is biztos, hogy a felsoroltak elkerüléséhez az egyén belső spirituális nyitására, elfogadására, befogadására van szükség, és soha semmilyen külső, fizikai világban összerakott csoporttörvény nem volt igazi visszatartó erő (mind szépen indult, majd törvényszerűen a hatalomgyakorlás eszközévé vált). Ennek ellenére ha ő érzi, átéli azt, amikor nincs különváltság, csak egység van magunkkal, egymással és a forrrásenergiával, és ehhez az eszköz, az út a vallása… nos, akkor én örülök és boldog vagyok, mert oda jutott el, ahova én is – más úton, más eszközökkel – tartok.
Kedves Eszter,
Találkoztam olyan kendős muszlim nővel, aki teljesen jól érezte magát úgy, ahogy volt. A takarítónőm nikabot hord, teljesen jól érzi magát. De találkoztam olyannal is, aki azért hord kendőt, vagy azért tartja a Ramadánt, mert nem akarja, hogy mások megszólják. Meg olyannal is, aki szíve szerint nem hordana kendőt, de nem tud leszakadni arról a hitrendszerről, hogy Isten szemében az a jó, ha a nő kendőt hord. Szerintem Istennek mindez teljesen mindegy, Isten a szívünkben van és nem ruhadarabokban.
A szabályok nem óvnak meg a szerelmi csalódásoktól, meg semmitől sem. Sehol sem találkoztam még annyi magánéletileg frusztrált emberrel, mint Egyiptomban, ahol az esetek 80% százalékában a szabályok, meg a társadalmi elvárások felülírják a szív választásait. Mindez változik. Nagyon változik. Szép és izgalmas időkben élünk.
A szabályaink másokra kényszerítéséhez meg aztán Istennek tényleg semmi köze.
Éljen úgy mindenki, ahogy akar és hagyjon másokat is élni.
Ha valakinek az a szíve szerint való hordjon nikabot, ha valaki meg mezítelenül járna, járjon úgy.
És találkozzunk össze ott, ami túl van helyes és helytelenen.
Szeretettel.